Dzieci uwielbiają zabawę. Jest ona jeszcze lepsza, gdy można do niej wciągnąć rodzeństwo, rodziców, lub dziadków. Jedną z zabawek, która łączy pokolenia, niewątpliwie są zestawy klocków. Nic więc dziwnego, że na różnego rodzaju eventach, piknikach, czy festynach, organizatorzy chętnie tworzą specjalne place zabaw z klocków, na których kreatywnie czas mogą spędzać całe rodziny. Planujesz organizację wydarzenia, na którym pojawią się dzieci? Dowiedz się, jak stworzyć klockowy plac zabaw!
Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?
Organizację placu zabaw z klockami najlepiej jest zlecić profesjonalistom, czyli takiej firmie, jak nasza. Sami produkujemy nasze ekologiczne klocki drewniane, więc wiemy o nich wszystko. Wiemy też, jak zachęcić do zabawy nimi dzieciaki i zajmujemy się wszystkim od A do Z. Stanowisko z klockami to przede wszystkim ogromna mata, na której może bawić się kilka osób. Na macie znajdują się twarde podstawki, na których można stabilnie ustawiać swoje konstrukcje. Sercem placu zabaw jest 10 tysięcy klocków Linden, nie ma więc obawy, że komuś zabraknie „materiałów budowlanych” do konstruowanej wieży, statku, czy ciuchci. Na klockowym stanowisku zawsze znajduje się animator, który zachęca dzieci do zabawy, inspiruje je i służy pomocą. Zabawa drewnianymi klockami potrafi pochłonąć dzieci bez końca. Rozwija w szkrabach ich kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, a także… pomaga nawiązywać nowe przyjaźnie!
Dlaczego warto postawić na klocki z drewna?
W czym drewniane klocki są lepsze od plastikowych? O tym by można pisać bez końca. Przede wszystkim są świetnym pretekstem, by porozmawiać z dziećmi o ekologii, duchu less-waste i ochronie środowiska. Nasze klocki z drewna są dokładnie takie same. Nie ma więc powodów, by dzieci kłóciły się ze sobą o klocek w danym kolorze czy kształcie. Naturalnymi klockami mogą bawić się nawet trzyletnie maluchy. Klocki są bezpieczne i zdrowe, nie ma na nich farb, lakierów, czy innych szkodliwych powłok. Używanie takich samych klocków poniekąd zmusza dzieci do większej kreatywności. Klocki z drewna nie mają wypustek i zaciskają się jeden na drugim tak jak te wykonane z plastiku. Zabawa wymaga więc więcej cierpliwości i sprytu.