fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Ekologiczne klocki drewniane

Ekologiczne klocki drewniane

Nasze ekologiczne klocki drewniane są wytworzone z naturalnych materiałów pozyskanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nie stosujemy chemii, a nasze zabawki są zdrowe dla użytkowników i nie powodują zanieczyszczenia środowiska.
Drewno jest surowcem całkowicie ekologicznym – odnawialnym w sposób naturalny i całkowicie biodegradowalnym. W dodatku nasze drewniane klocki edukacyjne są trwałe – to zabawki nie tylko na lata, ale wręcz na pokolenia, więc ograniczają problemy z odpadami.
Drewno lipowe, z którego wykonane są ekologiczne klocki drewniane Linden, ma korzystny wpływ na otoczenie. Według specjalistów dendroterapii emituje subtelną energię, która kojąco wpływa na ludzki organizm. Ich naturalny kolor ogranicza bodźce z otoczenia, a więc pomaga dzieciom w skupieniu i odprężeniu.

Zabawki wytworzone bez chemii

Ekologiczne klocki drewniane są wykonane z surowca, który pochodzi z najbliższej okolicy naszej wytwórni. Dostawca posiada certyfikat określający, że pozyskuje drewno zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Nasze zabawki konstrukcyjne tworzymy bez użycia środków chemicznych – konserwantów, farb czy lakierów. Dzieci nie mają więc kontaktu z żadnymi niezdrowymi substancjami, a w czasie produkcji nie są wytwarzane żadne szkodliwe odpady czy zanieczyszczenia.
Te zalety docenił renomowany Instytut Matki i Dziecka, który pozytywnie ocenił nasze ekologiczne klocki drewniane jako zabawki dla dzieci.