fbpx
Przejdź do treści

Scenariusze gier edukacyjnych

Drewniane klocki konstrukcyjne są doskonałym narzędziem do nauki. Polecamy nasze scenariusze gier edukacyjnych nauczycielom, którzy szukają atrakcyjnych form zajęć dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Klocki drewniane do układania to niezwykle proste zabawki, które zachęcają dzieci do nauki i przykuwają ich uwagę. Doskonale nadają się do zajęć artystycznych, ćwiczeń rozwijających zdolności i umiejętności manualne, czy pobudzania logicznego myślenia. Układanki z drewnianych klocków konstrukcyjnych wspierają rozwój kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej. Ich wykorzystanie do realizacji innych celów zależy od pomysłowości nauczycieli prowadzących.

Zabawy edukacyjne drewnianymi klockami konstrukcyjnymi

Scenariusze gier edukacyjnych drewnianymi klockami konstrukcyjnymi udostępniamy na platformie internetowej, placówkom które korzystają z naszych zestawów i uczestniczą w programie edukacyjnym Linden. Przykłady:

Wieża

Podzielone na zespoły dzieci powyżej 6 roku budują na czas wieże. Równocześnie wymyślają historie każdej z powstałych budowli. Nauczyciel ocenia kreatywność i umiejętność współpracy zespołu oraz wysokość wieży. Cel – pobudzanie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności pracy w grupie.

Kto pierwszy, ten lepszy

Podzielone na zespoły dzieci rywalizują na czas w zbieraniu rozsypanych ekologicznych klocków drewnianych do worka. Po zakończeniu tego etapy z zebranych elementów stawiają wspólnie budowlę. Cel – trening sprawności ruchowej, współdziałanie, rozwijanie kreatywności.

Wąż

Zadanie polega na ułożeniu jak najdłuższego „węża” w prostokątnym polu zbudowanym z drewnianych klocków. Cel – trening zdolności manualnych i nauka logicznego myślenia.

Zapraszamy do korzystania z naszych scenariuszy zajęć wykorzystujących drewniane klocki konstrukcyjne Linden. Oferujemy również szeroki wybór klocków edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy.

Rekomendacje od naszych klientów

Zapytaj o warsztaty dla dzieci w szkołach i przedszkolach:

Kontakt:

 tel. 518901684

damian@lindenwood.eu