fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Myślisz, że wszystko dobrze się układa? Nowa gra – wieże Linden!

Myślisz, że wszystko dobrze się układa? Nowa gra – wieże Linden!

  • przez

W poprzedni artykule pisaliśmy o wartości edukacyjnej jakie niosą za sobą gry planszowe, a także jakie umiejętności możemy rozwijać podczas wspólnej rozgrywki. Dziś przedstawimy jedną z propozycji, która pozwoli wam na długą i ekscytującą zabawę z cała rodziną!

Jeśli wciąż szukacie inspiracji na spędzenie emocjonującego wieczoru z dziećmi to mamy dla was rozwiązanie. Gra planszowa Wieże to nowość na rynku, dzięki której udoskonalimy swoje zdolności twórczego myślenia, kreatywność czy wyobraźnię przestrzenną. Zabawa jest nierozłącznym składnikiem wychowania każdego dziecka, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby wnosiła jak najwięcej do naszego życia. Choć obecnie gry komputerowe górują w świecie najmłodszych, ważne jest przedstawienie interesujących alternatyw swoim pociechom.

 

Gra Wieże jest odpowiednią formą rozrywki dla dzieci już od 6 roku życia. Najmłodsi odniosą korzyści już z samego budowania i tworzenia konstrukcji, natomiast trochę starsi uczestnicy będą mogli rywalizować i współpracować do samego końca, tak aby osiągnąć jak najlepszą pozycję w grze. Cel rozgrywki jest bardzo prosty. Wystarczy wybudować jak najwyższą wieżę, a zwycięstwo będzie wasze. Jednak, żeby nie było tak łatwo, w grze czeka masa ciekawych i angażujących wyzwań, które mogą przysporzyć nie lada kłopotu.

 

Dzięki planszówce Wieże będziecie mogli rozwijać swoje umiejętności na wielu płaszczyznach takich jak np.:

WSPÓŁPRACA – zagranie z innym uczestnikiem dla wspólnej współpracy,

RYWALIZACJA – bitwy, w których zwycięzca może być tylko jeden,

LOGICZNE MYŚLENIE – szanse, które trzeba dokładnie przemyśleć,

KREATYWNOŚĆ – układanie klocków, tak, aby przyniosły nam jak największą korzyść.

 

Dzięki emocjonującym wyzwaniom, adrenalina rośnie wraz z graniem, a co za tym idzie – chęć zwycięstwa i wybudowania jak najwyższej wieży. Prosta forma gry będzie idealnym rozwiązaniem jeśli szukamy rozrywki dla całej rodziny, atrakcji na wieczór ze znajomymi czy zabawy na różne wyjazdy.

Możecie przetestować grę na wiele sposobów. Świetnie nada się do pojedynczych rozgrywek jak i do starcia drużynowego. Droga do zwycięstwa jest natomiast jedna – wybudowanie najwyższej wieży, zanim skończą się wszystkie klocki w puli. Czy dacie radę utrzymać konstrukcję w jednym miejscu? Przekonajcie się kto jest najlepszym budowniczym i dajcie się wciągnąć w emocjonującą rozgrywkę!

Gra Wieże łączy w sobie ciekawe elementy planszówki, takie jak karty gry czy kostka, wraz z zestawem klocków Linden. Małe opakowanie gry idealnie zmieści się do bawełnianego worka, który bez problemu zabierzemy na wycieczki rodzinne, czy te ze znajomymi!

Spróbujcie poznać tajemnicę klocków Linden i zbudujcie jak najwyższą wieżę!