Strona główna » Blog » Ekologiczne klocki drewniane znowu na czasie

Ekologiczne klocki drewniane znowu na czasie

  • by
klocki drewniane 930x620 - Ekologiczne klocki drewniane znowu na czasie

Moda powraca – klocki drewniane po latach ponownie wróciły do łask konsumentów. Obecnie cieszą się ogromną popularnością, a rodzice chcąc powrócić do korzeni, coraz częściej sięgają po drewniane zabawki na sklepowych półkach. Zabawki z drewna są dostępne w sklepach stacjonarnych i online, jednak wybór jest tak duży, że możemy poczuć się zdezorientowani. Nie wiemy która zabawka będzie miała większą wartość edukacyjną, a która spodoba się pociechom. Sklepowe półki wręcz uginają się od produktów, a firmy prześcigają się nawzajem w pomysłach: ekologiczne klocki, klocki konstrukcyjne, klocki drewniane edukacyjne, drewniane deseczki, drewniane kostki. Informacje i cenne wskazówki znajdziesz w poniższym artykule. Przedstawimy Ci zalety drewnianych ekologicznych zabawek.

 

Klocki z drewna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Najważniejsze jest, aby klocki drewniane dla dzieci były bezpieczne. Powinny być gładkie i przyjemne w dotyku, bez wgnieceń, wystających drzazg oraz ostrych brzegów. Wybierajmy klocki z drewna naturalnego, czyli bez dodatku farb i substancji chemicznych. Przy podejmowaniu decyzji nie sugerujmy się ceną – najważniejsza jest jakość wykonania produktu. Wyższa cena, nie zawsze, ale może być gwarancją tego, że drewniane klocki konstrukcyjne będą inwestycją na lata.

 

klocki drewniane producent 1024x576 - Ekologiczne klocki drewniane znowu na czasie

 

Dlaczego klocki edukacyjne drewniane to najlepszy wybór?

Klocki drewniane są ekologicznym i ponadczasowym produktem. Wiek Twojego dziecka nie ma znaczenia, ponieważ będą się nimi bawić zarówno starsze dzieci, jak i kilkuletnie maluchy. Świadomy producent zabawek edukacyjnych zadba o to, aby klocki wykonane były z naturalnego i bezpiecznego surowca. W przeciwieństwie do kloców z plastiku, klocki drewniane nie zawierają niebezpiecznych barwników, a ich elementy są znacznie większe. Rodzice nie muszą się martwić, że  w najmniej oczekiwanym momencie dziecko włoży zabawkę do buzi i zadławi się nią. Drewniane klocki dla dzieci pozwalają na zabawę bez większej kontroli dorosłych, dlatego są świetną alternatywą na rynku produktów edukacyjnych.

 

Drewniane klocki konstrukcyjne są łatwe w dezynfekcji

Tak wiele obiektów znajduje się w otoczeniu naszego dziecka, a każdy kto został rodzicem dobrze wiem, że nasze maluchy rzadko o nie dbają. Nic dziwnego w tym, że lądują one na ziemi, ponieważ dzieci rzucają je i nieustannie przekładają z miejsca na miejsce. W konsekwencji na przedmiotach gromadzą się zarazki, roztocza i bakterie, które mogą się przedostać do jamy ustnej malucha. Pamiętajmy więc o regularnym czyszczeniu zabawek, aby zapobiec wielu chorobom. Jeśli wybierzemy drewniane klocki, to zaoszczędzimy sporo czasu, bo są bardzo proste w dezynfekcji. Drewno z natury posiada właściwości antybakteryjne. Powierzchnia klocków drewnianych pokryta jest woskiem pszczelim, dlatego zwilżone nie wchłoną preparatu w formie cieczy.

drewniane klocki konstrukcyjne 1024x576 - Ekologiczne klocki drewniane znowu na czasie

Klocki drewniane do układania dla małych dzieci

Klocki drewniane polskie ułatwią maluchowi prawidłowy rozwój sensomotoryki, a także bezpośrednio wpłyną na jego integralny i prawidłowy rozwój. Przy wyborze odpowiedniej zabawki zwróćmy uwagę na minimalny wiek – taka informacja jest podana na opakowaniu. Roczne dziecko będzie zadowolone z zestawów klocków drewnianych składających się z mniejszej ilości elementów. Ekologiczne klocki drewniane są większe od standardowych klocków, więc są niemożliwe do połknięcia.

 

Klocki z drewna dla starszych dzieci

Drewniane klocki konstrukcyjne dla chłopców i dziewczynek to strzał w dziesiątkę. Dzięki dużej ilości elementów będą oni mogli budować coraz to bardziej skomplikowane konstrukcje. Taka forma zabawy w prosty i przystępny sposób ćwiczy zręczność oraz precyzję. Klocki drewniane posłużą do nauki liczenia i rozwiną wyobraźnię przestrzenną. Nie zdziwicie się, jeśli zabawa będzie trwać długie godziny. Plusy? W znaczny sposób ograniczymy korzystanie z komputera i smartfona.

 

Edukacyjne klocki drewniane – najważniejsze pozytywne aspekty:

  • rozwijają małą motorykę i sprawność,
  • błyskawicznie uczą koncentracji i cierpliwości,
  • pomagają budować dzieciom relacje w grupie,
  • wyciszają od nadmiaru bodźców z otoczenia,
  • w łatwy sposób uczą cyfr i literek.

A jak to wygląda w Waszych domach? Czy dzieciaki lubią bawić się klockami drewnianymi? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

 

ekologiczne drewniane klocki 1024x576 - Ekologiczne klocki drewniane znowu na czasie