fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Zabawki drewniane – połączenie radości i kreatywności w ponadczasowości i prostocie!

Zabawki drewniane – połączenie radości i kreatywności w ponadczasowości i prostocie!

  • przez
Zabawki drewniane pokazują swoją ponadczasowość i radość dziecka

Już od jakiegoś czasu drewniane zabawki przeżywają swoje drugie życie. Po latach promowania plastikowych, kolorowych i bardzo głośnych produktów powracamy do korzeni, czyli zabawek z drewna. Możemy ich znaleźć coraz więcej na sklepowych półkach, jednak z przyzwyczajenia do plastiku bywa, że czujemy się zdezorientowani. Nie wiemy która zabawka będzie lepsza, która bardziej spodoba się dziecku. Co najlepsze, wielu polskich producentów tworzy tego typu zabawki. Informacje i wskazówki co kupić znajdziesz w poniższym artykule. Postaramy się pokazać Ci zalety jakie niosą za sobą drewniane klocki oraz zabawki z drewna!

Dla kogo są zabawki z drewna?

Jeśli spieszysz się z wyborem prezentu, upominku lub drobiazgu, to wiedz, że drewniane zabawki
są dedykowane dla każdego bez względu na wiek. Sprawdzą się i będą bezpieczne dla małych dzieci mających pierwsze słowa czy kroki jeszcze przed sobą, dla tych co uczęszczają do szkoły lub przedszkola, a nawet dla zbuntowanych nastolatków. Niezależnie od wieku dziecka czy młodego dorosłego: drewniana zabawka, czy później drewniane klocki to strzał w dziesiątkę.

Drewniane zabawki dla dzieci i najmłodszych - właściwie dla każdego w każdym wieku

Zabawki drewniane dla niemowląt

Dla najmłodszych najlepsze będą zabawki sensoryczne z drewna. Ułatwią one rozwój sensomotoryki, a także wpłyną na integralny i prawidłowy rozwój dziecka. Wykonane z wysokiej jakości drewna są trwałe i bezpieczne. Dziecko śmiało może je gryźć i brać do buzi. Dzięki wielkości i kształtowi są niemożliwe do połknięcia. Zabawki drewniane dla rocznego dziecka z pewnością będą dobrym i użytecznym wyborem.

Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dziewczynki oraz chłopca to świetny wybór. Dzięki różnym kształtom, rozmiarom i kolorom drewniane kostki czy klocki staną się idealną zabawą na długi czas. Dziewczynki będą mogły budować zamki dla księżniczek, łóżeczka dla lalek i domki. Chłopcy zaczną stawiać ogromne budowle, lotniska, garaże i fortece. Najlepsze zabawki drewniane dla dzieci to właśnie takie które pozwolą rozwinąć im wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, współpracę oraz komunikację.

Drewniane zabawki dla starszych dzieci

Ogromną zaletą drewnianych zabawek jest to, że nie są przeznaczone tylko dla najmłodszych. Starsze dzieci mogą budować profesjonalne i skomplikowane konstrukcje z klocków. Klocki to nie jedyna zabawka z drewna dostępna na rynku. Wśród drewnianych produktów znajdziemy również kuchnie, stragany, a nawet warsztaty. Starsze dziecko będzie mogło gotować wspólnie z mamą, naprawiać domowe urządzenia z tatą czy uczyć się podstaw i zasad handlu. Drewniana zabawka otwiera przed nim szereg możliwości.

Wysokiej jakości i bezpieczne drewniane zabawki dla dzieci

Dlaczego drewniana zabawka to lepszy wybór od plastikowej?

To modne i ekologiczne rozwiązanie przyjazne nawet bardzo małym dzieciom. Polskie klocki z drewna wykonane są z naturalnego i bezpiecznego surowca, w przeciwieństwie do klocków z innych materiałów, które mogą zawierać niebezpieczne barwniki lub drobne elementy. Klocki drewniane charakteryzuje staranne wykonanie, dlatego nie musimy się martwić o zdrowie malucha, który w najmniej oczekiwanym momencie włoży zabawkę do buzi. Pozwala to na zabawę bez większej kontroli dorosłych. Taka forma zabawek dla dzieci to bardzo dobra alternatywa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek z drewna?

Bardzo ważne jest to, aby zabawki i klocki nie miały żadnych wgnieceń, wystających drzazg czy ostrych elementów. Zabawki i klocki powinny być gładkie i przyjemne w dotyku, ponieważ wtedy nie są w stanie zrobić krzywdy naszemu dziecku. Warto również wybierać zabawki z naturalnego drewna bez dodatku farb czy szkodliwych substancji chemicznych. Nie kierujmy się niską ceną, a zwróćmy uwagę na jakość wykonania.

Zalety drewnianych zabawek

Jeśli wybierzemy spośród wielu drewnianych zabawek, to klocki będą idealnym narzędziem do poszerzania kreatywności przez nasze dziecko. Dzięki różnorodności kształtów nasza pociecha może budować konstrukcje o różnym stopniu zaawansowania. Dzieci w różnym wieku będą miały możliwość rozwoju umiejętności twórczych.

Nauka przez zabawę: drewniane zabawki i zestawy dla dzieci to idealne narzędzie edukacyjne. Ćwiczą zręczność, precyzję, można je wykorzystać w trakcie lekcji na przedmiotach takich jak: matematyka, technika, muzyka czy plastyka. Mogą posłużyć do nauki liczenia. To ciekawy materiał konstrukcyjny rozwijający wyobraźnię i pozwalający stworzyć coś na prawdę oryginalnego. Takie niecodzienne zabawki to pomysł na prezent urodzinowy czy pod choinkę. Potrafią zająć dziecko równie dobrze jak oglądanie bajek w telewizji czy na tablecie.

Drewniane zabawki są zdrowsze i lepsze od gier komputerowych, bo są edukacyjne

 

Drewniane zabawki są lepsze od gier komputerowych, bo mają wartość edukacyjną

Nie zdziw się jeśli szybko okaże się, że Twoje dziecko zamiast grać z kolegami na komputerze, będzie wolało zaprosić ich na wspólne układanie z polskich drewnianych klocków. Nieograniczone możliwości pozwolą im zbudować garaże, domy, warsztaty, wojenne forty, statki, mosty i inne niesamowite konstrukcje. Wystarczy im tylko jedno pudełko z klockami, które są oczywiście wielorazowego użytku. To gwarancja świetnej zabawy przez długie godziny.

Drewno to trwały i solidny materiał. Nie straszne mu są szalone zabawy dzieci, woda, długie podróże
i częsta eksploatacja. Wytrzyma nawet w bardzo ciężkich warunkach. To inwestycja, ponieważ drewniane klocki będą służyć Waszym pociechom przez długie lata.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu już nikt nie będzie miał wątpliwości, że zabawki i klocki z drewna to lepsza alternatywa dla plastikowych zabawek. Nie tylko ze względów ekologicznych, ale także biorąc pod uwagę wszechstronność użycia. Zwróć również uwagę na to, aby producent był z Polski. Jeśli więc czeka Cię zakup prezentu dla dziecka, to bez wahania wybierz drewniane upominki i klockowe zestawy dla dzieci.