fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Warsztaty dla dzieci z klockami – artystyczny rozwój dziecka

Warsztaty dla dzieci z klockami – artystyczny rozwój dziecka

  • przez

Warsztaty dla dzieci w przedszkolu, szkole, świetlicy czy sali zabaw mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. To nie tylko forma połączenia zabawy z nauką, ale także sposób na integrację z rówieśnikami czy nawet z całą rodziną. W dzisiejszych czasach, otoczeni coraz szybszym tempem życia, ważne jest, abyśmy potrafili znaleźć odpowiednie zajęcie, które będzie w stanie nas wyciszyć oraz zrelaksować. Dzieci poznając coraz to nowsze i ciekawsze pomysły na spędzanie czasu, zostawiają wirtualny świat, odnajdując satysfakcję podczas różnorodnych, kreatywnych warsztatów.

 

JAK PROWADZIĆ WARSZTATY DLA DZIECI Z KLOCKAMI LINDEN?

Drewniane klocki to doskonałe narzędzie, które łączy edukację z kreatywną zabawą. Placówki szukające nowych i atrakcyjnych form zajęć artystycznych są świadomi jak ważne jest zainteresowanie dzieci i przykucie ich uwagi do nauki. Warsztaty z klockami pomagają nauczycielom pobudzić zdolności manualne oraz umiejętności logicznego myślenia wśród wielu grup szkolnych. Korzystając z warsztatów z klockami Linden szkoły oraz przedszkola mogą korzystać z wielu scenariuszy zabaw edukacyjnych dostępnych na naszej platformie.

Wśród zabaw możemy znaleźć m.in. takie atrakcje jak:

  • Budowanie wieży na czas (tworząc w między czasie historię konstrukcji)
  • Rywalizacja poprzez jak najszybsze zebranie klocków
  • Logiczna układanka z klocków, rozwijająca logiczne i manualne zdolności dzieci

 

DLA KOGO POLECANE SĄ NASZE WARSZTATY?

Warsztaty z klockami Linden nadają się nie tylko do grup przedszkolnych, ale także dla starszych dzieci w wieku szkolnym. Jako pomoc dydaktyczna, klocki, pozwalają nauczycielom prowadzić zajęcia z wielu przedmiotów lekcyjnych takich jak matematyka, muzyka, historia czy plastyka. Grupy szkole podczas takich atrakcji uczą się wspólnej zabawy, rywalizacji, a także sposobów na rozwiązywanie konfliktów. Zdobyte doświadczenie podczas warsztatów np. tworzenie nowych rzeczy, koncentracja, samodzielna praca czy współpraca, dzieci są w stanie wykorzystać na wielu innych płaszczyznach, podczas kolejnych lekcji.

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z UDZIAŁU W WARSZTATACH?

Twórczy proces towarzyszący uczestnikom warsztatów z klockami Linden, jest dla nich już sam w sobie satysfakcjonujący. Samodzielne tworzenie pokazuje najmłodszym, jakie efekty mogą płynąć z ich wysiłku, co prowadzi do rozwoju między innymi koncentracji wśród najmłodszych. Ćwiczenie cierpliwość od wczesnych lat pomoże w łatwiejszym przejściu na dalsze etapy edukacji szkolnej.

Tworząc trójwymiarowe budowle podczas warsztatów, wykorzystujących drewniane klocki Linden, dzieci poszerzają swoje widzenie przestrzenne, które przydaje się podczas wielu zajęć takich jak np. lekcje geometrii. Ważnym aspektem jest również rozwijanie sprawności ruchowej, gdzie najmłodsi ćwicząc chwyt dłoni, trenują swoją kondycję.

Dając grupom możliwość rozwoju ich kreatywności i wyobraźni, możemy zachęcić ich do spędzania czasu na zabawie edukacyjnej z rówieśnikami. Dzieci zaczynają uczyć się współpracy i rywalizacji, dzięki czemu łatwiej przychodzi im nawiązywanie kontaktów społecznych.