fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Pomysły jak ułożyć klocki drewniane dla dzieci – Linden podpowiada i uczy

Pomysły jak ułożyć klocki drewniane dla dzieci – Linden podpowiada i uczy

  • przez

W dzisiejszych czasach sklepowe póki wręcz uginają się od coraz to nowszych i bardziej oryginalnych zabawek. W praktyce okazuje się jednak, że dzieci najchętniej sięgają po proste rozwiązania. Doskonałym potwierdzeniem tej reguły są uwielbiane od lat klocki drewniane. Bawili się nimi już nasi rodzice i dziadkowie, a obecnie ekologiczne klocki drewniane to jedna z najchętniej kupowanych zabawek dla maluchów i nie tylko. W poniższym artykule przekonamy Was, że klocki drewniane dla dzieci mają wiele zalet. Będą świetnym wyborem, jeśli szukacie pomysłu na prezent czy upominek. Sposobów na ułożenie drewnianych klocków konstrukcyjnych jest tak wiele, że pozostałe gadżety szybko odejdą w zapomnienie. Zapraszamy do lektury.

Klocki z drewna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bardzo ważne jest, aby drewniane klocki dla dzieci nie miały żadnych wgnieceń, wystających drzazg czy ostrych elementów. Dobre jakościowo klocki z drewna będą  gładkie i przyjemne w dotyku, ponieważ wtedy nie są w stanie zrobić krzywdy naszemu dziecku. Koniecznie muszą być wykonane z surowego drewna bez dodatku farb czy szkodliwych substancji chemicznych. Nie kierujmy się głównie niską ceną , zwróćmy przede wszystkim uwagę na jakość wykonania. Drewno to trwały materiał, nie straszne mu są szalone zabawy, woda, długie podróże i częsta eksploatacja. Solidne ekologiczne klocki drewniane wytrzymają nawet częstą eksploatację. Drewniane klocki będą służyć Waszym pociechom przez długie lata.

 

 

Różny wiek – te same edukacyjne klocki drewniane

Klocki drewniane pobudzają wyobraźnie i kreatywność, dzięki czemu możemy je śmiało włączyć np. do nauki liczenia i kodowania. Szybko staną się częścią zabawy w domu, a także lekcji i warsztatów w szkole lub przedszkolu. Przejście z etapu burzenia do tworzenia unikatowych budowli nauczy dziecko przewidywania. Rodzice wybierając edukacyjne klocki drewniane zauważą, że ta zabawka dorasta wraz z dzieckiem. Klocki drewniane edukacyjne dla dzieci wspomagają odkrywczą naturę na każdym etapie dorastania, co więcej inspirują do samodzielnego myślenia twórczego. Nie posiadają instrukcji, nie narzucają schematów i wspierają swobodne myślenie abstrakcyjne. Charakteryzuje je podstawowy kształt, który wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową. Im Wasze dziecko jest starsze, tym w lepszy sposób będzie w stanie wykorzystać potencjał jaki mają drewniane kocki. Klocki drewniane to super prezent zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Mogą z nich zbudować przeróżne konstrukcje, a pomysły nigdy się nie kończą.

W prosty sposób łącz edukację z zabawą

Klocki drewniane to wyjątkowa zabawka, która ma bezpośredni wpływ na rozwój Twojego dziecka. Stawianie coraz to bardziej skomplikowanych konstrukcji z klocków z drewna sprawi, że dziecko będzie miało mnóstwo frajdy. Co najważniejsze, przyczyni się to do jego wszechstronnej edukacji. Przede wszystkim klocki drewniane są doskonałym treningiem kreatywności. Wymagają od dziecka samodzielnego myślenia i logiki: mali konstruktorzy muszą dokładnie przemyśleć każdy swój ruch. Drewniane klocki konstrukcyjne mają możliwości terapeutyczne. Każdy z elementów zestawu jest w jednolitym kształcie oraz kolorze, dzięki czemu klocki można wykorzystać podczas: terapii Integracji Sensorycznej, treningu umiejętności społecznych, uwagi (mindfulness), rozwoju czynnika CQ, socjoterapii, terapii ręki oraz lekcji ciszy.

Drewniane klocki dla dzieci – trening logicznego myślenia

Logiczne myślenie ma ogromne znaczenie w rozwoju dziecka, ponieważ pozwala na rozwiązywanie problemów za pośrednictwem manipulowania określonymi elementami. To umiejętność analizowania, odkrywania i dostrzegania zależności oraz wyciągania na ich podstawie wniosków. Logicznego myślenia, tak jak i innych ważnych umiejętności, możemy się nauczyć poprzez wykonywanie określonych ćwiczeń. Kluczową kwestią jest dobór odpowiednich zabawek, będą to np. edukacyjne klocki drewniane. Zadaniem podczas zabawy może być dopasowanie do siebie elementów, postawienie konkretnej budowli, albo powtórzenie danej sekwencji z klocków drewnianych. A to już wymaga spostrzegawczości oraz odpowiedniego rozplanowania czynności. Dzięki wykonywaniu takich ćwiczeń, nasze pociechy z czasem coraz lepiej będą sobie radzić z powierzanymi im logicznymi łamigłówkami. Zaczną starać się opracować optymalną strategię działania.

 

Klocki drewniane nie tylko dla dzieci!

Klasyczne klocki drewniane kojarzą nam się z popularną grą jenga i są świetną alternatywa na spotkania rodzinne. Wspólnie stawiane konstrukcje będą łączyć pokolenia. Jedna aktywność w której udział wezmą rodzice, dziadkowie i najmłodsi członkowie rodziny? Teraz to możliwe, bo klocki drewniane do układania sprawdzą się najlepiej Twoje dziecko będzie szczęśliwe, że zamiast siedzieć przy stole poświęcacie mu uwagę. Jeśli zrobicie coś wspólnie, to znacznie pogłębicie więzi rodzinne.

Ekologiczne klocki drewniane to ciekawe rozwiązanie w duchu less waste, a także narzędzie edukacyjne, które wykorzystasz na wiele sposobów. Wiek dziecka nie stanowi problemu, ponieważ klocki drewniane są uniwersalną zabawką. Dzięki wykorzystaniu trwałego materiału jakim jest drewno, posłużą w naszym domu przez lata. Klocki z drewna  są w pełni bezpieczne dla najmłodszych, więc szykujesz się do zakupów, to sięgnij po nie bez dłuższego namysłu.