fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Jak zachęcić dzieci do zabawy klockami Linden?

Jak zachęcić dzieci do zabawy klockami Linden?

  • przez
dziewczynka z drewnianymi klockami

Zabawa klockami pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej dziecka, a także umiejętności planowania i konstruowania oraz uczy zasad przyczynowości. Dlaczego to akurat klocki Linden są najlepszym możliwym wyborem dla Twojego dziecka? Wyjaśniamy!

Ekologia i świetna zabawa

Linden to polskie drewniane klocki z drewna lipowego – produkt eko, handmade i zerowaste, którego wyrób nie szkodzi planecie. Do produkcji naszych zabawek nie używamy żadnych chemicznych dodatków w postaci farb, lakierów czy środków konserwujących.

Nasze klocki dedykujemy dzieciom w każdym wieku (od kilkulatków +3 do nastolatków).

Klocki pakowane są w:

  • worki bawełniane,
  • skrzynie z litego drewna.

Linden, to jedyne drewniane klocki w Polsce rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka.
Klocki z certyfikatem CE/FSC.

Który zestaw klocków wybrać, co można w nim znaleźć i jak wykorzystać

Jak wiadomo im więcej klocków, tym większe możliwości budowania! A w końcu każde dziecko woli zbudować potężne fortyfikacje niż zadowolić się niską wieżyczką, dlatego najlepsze zestawy na start to 200/300 sztuk klocków Linden w eko worku. Każdy z elementów zestawu jest taki sam, dlatego dzieci nie kłócą się o nie podczas zabawy. Dodatkowo każdy element można zastąpić innym.

Zabawa klockami stymuluje myślenie przestrzenne, które jest bardzo przydatne w nauce matematyki i rozwijaniu tzw. kompetencji matematycznych, ale nie tylko. Przydaje się też przy pracach plastycznych, nauce geografii i codziennych zabawach ruchowych z rówieśnikami.

Zarówno układanie klocków według instrukcji, jak i według wyobraźni jest pożądane i korzystne dla rozwoju człowieka. Układanie według instrukcji skupia uwagę i uczy podążania za poleceniami – to umiejętność niezbędna do przetrwania w przedszkolu i szkole, gdzie wydawane są polecenia. Jeśli chodzi o układanie “z wyobraźni” to nie trzeba chyba dodatkowo wyjaśniać – zwiększa to umiejętność przestrzennego myślenia i planowania jeszcze bardziej i uczy myślenia nieszablonowego.

W przypadku chwilowej braku weny u dziecka pomóc może zawsze rodzic, jest to nawet wskazane, by czasem przyłączyć się do wspólnego konstruowania i wymieniać pomysły! Ma to dobroczynny efekt i bardziej zachęca pociechę do zabawy klockami – zainteresowanie osoby z zewnątrz, a zwłaszcza starszej, ma niebagatelne znaczenie dla zapału dziecka. Do każdego zestawu udostępniamy katalog z materiałami do zabawy: instrukcje/inspiracje do budowania.