fbpx
Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Dlaczego drewniane klocki Linden mają wpływ na edukację?

Dlaczego drewniane klocki Linden mają wpływ na edukację?

dziewczynka bawi się klockami

Drewniane klocki Linden to świetna zabawka dla dzieci w każdym wieku. Mogą się nimi bawić dzieci już od pierwszego roku życia, ale zainteresują też niejednego nastolatka. Oczywiście, w zależności od wieku, zabawa nimi będzie wyglądała zupełnie inaczej. Niemowlę będzie zainteresowane ich kształtem i fakturą, a większe dziecko z radością zburzy wieżę zbudowaną przez rodzica. Starsze dzieci mogą z nich budować małe domki, garaże czy bajkowe pałace. Nastolatki chętnie stworzą bardziej skomplikowane konstrukcje. Zatem drewniane klocki to praktycznie zabawa dla całej rodziny. Nigdy się nie znudzą, bo można je wykorzystywać na niezliczone sposoby. To nie tylko zabawa – to też świetny sposób na rozwój dziecka. Poniżej przedstawiamy powody, dlaczego drewniane klocki Linden wpływają na edukację.

Inspirują i pobudzają kreatywność

Z klocków można zbudować wszystko. Drewniany klocek może być elementem wieży, pojazdu, murem lub czymkolwiek innym, co przyjdzie do głowy dziecku, które się nim bawi. Dzięki temu, że nie mają przycisków, światełek i nie wydają dźwięków jak inne zabawki, dziecko tworzy zabawę w swojej głowie i wymyśla własne zastosowanie zabawki, często przy tym udając różne dźwięki. To cenna nauka, która w przyszłości pomoże mu rozwiązywać problemy i szukać skutecznych rozwiązań. Tworzenie różnych budowli rozwija wyobraźnię przestrzenną. Tutaj trzeba przemyśleć każdy swój ruch i przewidywać, jaki będzie efekt końcowy. Z pozoru dziecinna zabawa jest tak naprawdę treningiem logicznego myślenia i przyjemną łamigłówką.

Uczą cierpliwości i koncentracji

Aby stworzyć z drewnianych klocków różne wzory, figury i budowle, potrzeba cierpliwości. Najpierw pojawia się pomysł, a potem potrzeba czasu, aby go zrealizować. Nie od razu pojawia się wymarzony przedmiot – musi on zostać wcześniej zbudowany. Aby osiągnąć cel, jakim jest zbudowanie danego przedmiotu, potrzeba planu, wysiłku i działania. Co za cenna lekcja dla każdego dziecka odnośnie osiągania własnych celów!

Pomagają budować relacje społeczne

Zabawa drewnianymi klockami Linden jest jeszcze lepsza, gdy zaprosi się do niej kogoś jeszcze. Dziecko może się bawić z rówieśnikami albo rodzicami czy dziadkami. To zabawa, która integruje i łączy pokolenia, a także uczy pracy zespołowej. Wspólne pomysły pomogą wykonać bardziej skomplikowane budowle z klocków. Czas spędzony razem wzmacnia więzi międzyludzkie.

Jak widać, drewniane klocki mają duży wpływ na edukację dzieci. Pomagają też im się wyciszyć i odpocząć od nadmiaru bodźców. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie uniwersalność i ekologię, a także tych, którym zależy na rozwoju intelektualnym dziecka.